Životní styl

Patříte i vy mezi tu část populace, kterou trápí bolest kloubů?

Bolest kloubů patří mezi jedno z nejzávažnejších onemocnění 21. století. Trápí značnou část populace a procentní zastoupení těch, kteří nimi trpí se z roku na rok rapidně zvyšuje. V našem okolí bychom také velmi snadno našli někoho, kdo touto bolestí trpí. Postižení pacienti se však shodují na tom, že bolest kloubů je skutečně nepříjemná a obětovali by toho hodně, kdyby se jí dokázali zbavit.

bolest kloubů

Proč bolest kloubů vzniká a odkud pochází její původ?

Udržet si klouby v co nejlepší kondici by mělo být primárním zájmem každého z nás. Zdravé klouby a jejich správné fungování se odrazí nejen na našem stavu, ale i na psychické pohodě. Pacienti, které trápí bolesti kloubů, ať už akutní nebo chronické, jsou častokrát velmi nešťastní. Není se čemu divit – bolest kloubů je skutečně nepříjemnou záležitostí. Bolest kloubů může být výsledkem dědičnosti. Ve většině případů však za ní stojí revmatoidní a metabolické artritidy, které vznikají na základě infekce, která se dostane do těla. Infekční artritida je způsobeno bakteriemi, které se do těla dostávají například krví, z vnějšího prostředí nebo při zranění či úrazu. Revmatoidná artritida je zase výsledkem obranné reakce organismu, kdy si tělo začne samostatně vytvářet protilátky vůči vlastním buňkám, čehož výsledkem je zánět. Právě tento typ se spojuje s genetikou a nejčastěji se vyskytuje u žen ve středních letech. Dalším typem je metabolická artritida, které vzniká nesprávnou funkcí metabolizmu. Dochází k vytváření vedlejších produktů v lidském organismu, které se buď shromažďují nebo usázejí v orgánech či v kloubech.

kloub

Přípravky na bolest kloubů

Bolest kloubů se dá zmírnit, důležité však je použít správné přípravky. Mezi základní patří kolagen, který je vhodný pro ty, kteří trpí jeho akutním nedostatkem. Lidské tělo si kolagen vytváří samo, pokud jej však nemá dostatek, dostaví se problémy s klouby, nehty či vlasy. Dalšími přípravky jsou mastičky, které pomáhají zmírnit již vzniklou bolest kolene. Výživové doplňky, ať už ve formě tablet nebo prášků, pomáhají k tomu, aby byly kolena dostatečně vyživené zevnitř a slouží také jako určitá forma prevence před vznikem tohoto onemocnění. Přípravků, které se spojují s bolestí kolena je mnoho, každý si tedy vybere formu, která mu bude maximálně vyhovovat. Pokud ani vy nechcete vznik tohoto onemocnění podcenit a chcete se mu vyhnout, navštivte www.mluvmeokloubech.cz, kde získáte nejen množství informací, ale naleznete zde i nabídku přípravků, pomocí kterých vzniku bolesti kloubů zamezíte.