Životní styl

Změna přichází se životem

Na světě existuje nespočet lidí, kteří žijí svůj život v zaběhlém tempu a rituálech, které nehodlají nijak změnit. Ve skutečnosti se najde daleko méně lidí, kteří se do životní změny pustí a nemají z ní strach. Ta větší polovina se k změnám a tedy nejistotám, které přináší, snad ani nikdy nepřikloní.Proč tomu tak je, když je změna vlastně součástí života, který žije každý z nás?
dvě dívky

Měníme se celý život

I když se lidi staví ke změně jejich životního stylu poněkud odměřeně, mnozí ani netuší, že se svým způsobem mění celý jejich život. Od narození, let strávených ve škole, v pubertě, v období dospívání, s příchodem partnera, ale i změnou zaměstnání a poznáváním nových lidí, kteří nás ovlivňují.
To vše jsou kapitoly života, ve kterých se chováme, vystupujeme a působíme na lidi jiným dojmem, než jindy. A pořád říkáme, že jsme se nezměnili a jsme stejní.
Omyl! Jak člověk dospívá, mění se i jeho priority, hodnoty v životě, módní styl, názory, ale i přesvědčení o věcech, za kterými si stojí. Takže i když ke změnám přicházíme pozvolně a nenásilně, hrají v našem životě důležitou roli a díky nim, se z nás stávají rok co rok noví lidi, kteří o něco více „vyrostli“.
slunce nad blondýnou

Zásadní změna životního stylu

Pokud se zaměříme na změnu, která se razantně podepíše na našem životě a jeho fungování, tak tu nedokáže podstoupit jen tak kdokoliv.
Mezi takové největší proměny patří:
•       Konec se závislostí (alkohol, cigarety, drogy).
•       Výrazný pokles na váze (hubnutí a aktivní cvičení).
•       Změna jídelníčku (vegetarián, vegan, apod.).
•       Nepřehlédnutelná změna vzhledu (jiné vlasy, styl oblékání, líčení).
•       Přehodnocení vlastních příček hodnot a změna k lepšímu (ochránce přírody, bojovník za práva zvířat, třídění odpadu, aktivista v jakékoliv oblasti).
Do značné a viditelné změny, které se nedotkne pouze vás samotných, se řadí i to, jak na vás bude vzhlížet veřejnost. Pokud bude váš krok obrátit smysl vašeho dosavadního života naruby natolik zřejmý, že to nebude možné přehlédnout, lidi o vás budou zcela jistě prohlašovat, že jste jako nový člověk nebo někdo jiný.
To by vás však nemělo zajímat, ale pokud cítíte, že potřebujete něco ve vašem životě dělat jinak, měli byste do toho jít a stát si za tím.