Dům a byt

Mobilní domy mohou vypadat k světu

Plánujete pořízení pozemku v rekreační lokalitě, nebo jej už dokonce máte, a uvažujete nad tím, jakou stavbu na pozemek umístíte? Což takhle mobilní, celoročně obyvatelnou dřevostavbu? Pokud vystačíte s obytnou plochou 36 čtverečních metrů, což je přibližně velikost bytu 1 + 1, máme pro vás tip na velmi pěkný objekt za příznivou cenu. Nový mobilní dům Steel Alfa Tábor Top mobilní domy.

dveře v interiéru

Jako mobilní dům ani nevypadá

Tato dřevostavba se vymyká běžným koncepcím vzhledu mobilních domů, není to ta klasická „plastová krabice“, která slouží pouze pro pobyt v teplém období roku, tento dům je důkladně zateplený doslova ze všech stran, disponuje okny s dvojitými skly a zvenčí je obložen dřevem, což mu v kombinaci s bílými okenními a dveřními rámy dodává zvláštní, až luxusní výraz.

Uvnitř je dispozičně řešen jako dvoupokojový, je kompletně vybaven potřebným nábytkem, kuchyňskou linkou, toaletou a koupelnou a po dohodě s výrobcem je možné upravit jej tak, aby bylo možno jej vytápět v krbových kamnech dřevem. Samozřejmě lze využít i jiné způsoby vytápění, např. tepelné čerpadlo, ovšem pokud sázíte na elektrické přímotopy, elektrokotel či plynový kotel, počítejte s tím, že půjde o nejdražší řešení, co se týče provozních nákladů.

interiér pokoje

Terasa, pergola, altán

Pokud si zvolíte vytápění dřevem, za ušetřený obnos lze dům vyzdobit a doplnit dalšími dřevostavbami v obdobném designu, jako je přední či zadní terasa pro zahradní nábytek, zastřešená pergola, malý altánek a garážové stání pro váš vůz.

Velmi ovšem záleží na volbě vašeho pozemku, protože v mobilním domě se nebudete v teplém období roku chtít zdržovat po celý den, ale bude vás to táhnout ven na zahradu a do blízkého okolí. Proto byste měli volbě pozemku věnovat minimálně stejnou pozornost, jako výběru mobilní dřevostavby. Každopádně je výhodou, že k umístění mobilního domu, i když je celoročně obyvatelný, nepotřebujete stavební povolení.