Zboží

Výroba domácích ozdob s pomocí ubrouskové techniky

Mnoho předmětů nachází své použití v domácnosti až několikrát. Vytvořit něco nového z toho, co už v domácnosti neplánujeme využít potěší nejen naše srdce, ale hlavně ruce – při tvoření něčeho nového se nejen pobavíme, ale můžeme prokázat i naši kreativitu. Mnoho lidí nejvíce těší předměty, které si do jejich příbytků vytvoří sami. Ubrousková technika vdechne starým, nepotřebným věcem ve vaší domácnosti nový dech.

ubrousek

Využití ubrouskové techniky ​​v domácnosti


Ubrousky se vyrábějí v různých provedeních. Některé jsou však natolik krásné, že pokud s nimi vyzdobíme některé předměty, vytvoříme něco, co bychom určitě nenašli ani v tom nejdražším obchodě. Ubrousková technika, která se jinak nazývá i decoupage technika, představuje způsob dekorování, jehož výsledkem jsou netradičně předměty ze dřeva, porcelánu, textilu, vosku či z papíru. Ubrousková technika je zvlášť pěkná v případě skla.

Ubrousková technika ​​na sklo


Aplikace ubrouskové techniky na sklo je oproti ostatním materiálem mírně odlišná. Jako příklad použijeme ubrouskovou techniku ​​a její aplikaci na talíř. Rozdíl nastává v tom, že ubrousky se na sklo nanášejí zespodu talíře, ne z vrchu jako u ostatních materiálech. Proto je důležité, aby bylo sklo průsvitné a bylo tyto motivy vidět. Celá aplikace pokrývá jen spodní část talíře, je proto možné ho mýt pod vodou či dokonce ho použít i na potraviny. Vyzdobený talíř nepoužívejte na ohřívání v mikrovlnce ani na mytí v myčce.

prostřeno

Pomůcky, které budeme při ubrouskové technice na sklo využívat


Pomůcky, které budeme při ubrouskové technice ​​a její aplikaci na skleněné předměty a talíře potřebovat je velmi podobná té, která se používá při aplikaci na ostatní materiály. Rozdíl je jen ve skleněným předmětu – pokud si zvolíme talíř, musí být průhledný. Od toho, jak bude talíř vypadat závisí i to, jaké ubrousky si vybereme. Ubrousky se nejlépe na talíř uchycují pomocí speciálního lepidla na ubrouskovou techniku. Na dozdobení budeme potřebovat akrylové barvy nebo barvy na sklo a keramiku, štětec, nůžky a v neposlední řadě i závěrečný lak, od kterého závisí, do jaké míry budou ubrousky na skle držet.
Ubrousková technika představuje zajímavý způsob, díky kterému můžeme vytvořit něco speciálního nejen pro nás, ale i pro naše nejmilejší. Základem jsou však krásné a kvalitní ubrousky. Na stránce https://www.tvojeharmony.cz/ najdete širokou nabídku nádherných ubrousků, které využijete nejen při ubrouskové technice, ale i ve vaší domácnosti jako krásnou dekoraci.