Finance

Obliba těžby Litecoinu stoupá, pro ostatní kryptoměny je vážným konkurentem

Kryptoměny jsou součástí tohoto světa již mnoho let a jistě se každý z vás setkal s pojmem „Bitcoin“. Na zpravodajských serverech se objevuje poměrně často a mnozí z vás se o něm dozvěděli i podrobnější informace. Není ovšem žádným tajemstvím, že tato měna není ve virtuálním světě osamoceným prvkem. Má více konkurentů a jedním z nich je Litecoin.

finanční změna

Původně vznikl jako levnější varianta Bitcoinu a někteří zasvěcení lidé jej přirovnávají ke stříbru, zatímco Bitcoin ke zlatu. Litecoin je měna, která se ve shodném principu jako u ostatních virtuálních platidel tvoří těžbou, její podstatnou výhodou je rychlost transakcí a minimální převodní platby. Převody jsou v podstatě anonymní a jde pouze o zanedbatelné částky jedné tisíciny hodnoty měny. Poplatky také nejsou závislé na celkovém transakčním objemu. Mimochodem, např. PayPal odebírá za každou transakci poplatky ve výši tří procent.

hrana mince

Litecoin má velký potenciál do budoucna

Pokud bychom se měli zmínit o rychlostech pohybu kryptoměny, u těžby litecoinu je to čtyřikrát vyšší rychlost ve srovnání s Bitcoinem – tam se těžební blok vždy vygeneruje po deseti minutách, kdežto jeho „stříbrný“ konkurent jej má k dispozici již po 2,5 minutách. Samotný proces těžby je u této měny také usnadněn odlišným algoritmem, lépe se tedy těží, než bitcoinovým scriptem SHA-256.

nový litecoin

Dalším podstatným pozitivem je jeho potenciál do budoucna. V době, kdy tato kryptoměna vznikla, byla výpočetní technika na poměrně nízké úrovni, jednak nebyla mezi lidmi natolik rozšířena, a pak bylo hardwarové vybavení většinou pro těžbu nedostačující. V současné době je stále populární Bitcoin, už kvůli nechtěné masivní reklamě v masmédiích, nicméně jeho „stříbrný“ konkurent již není tak ukrytý v pozadí, jako před několika lety. Kryptoměny se však vyrábí postupně, je to z toho důvodu, aby byl dodržen princip obchodování v krocích. Kdyby totiž byla vyrobena tato měna naráz, způsobilo by to její devalvaci a konec sledování reakcí na trhu v závislosti na nabídce a poptávce.