Životní styl

Jóga jako životní styl

O životním stylu máme každý jinou představu. Můžeme přestat kouřit, pít kávu, zlepšit si jídelníček, zařadit každodenní procházky nebo sportovní aktivity do svého programu. To všechno je životní styl. Někdy nemusí jít o velké změny, a přesto se svým životním stylem budeme spokojeni.
klid v přírodě

Kdo, ale chce začít žít jinak než doteď, změní svůj život asi od základů. Vyberte si, jakou cestou se chcete vydat. Pokud jste založeni více duchovně, zvolte si jako životní styl jógu. Ruku v ruce s cvičením jógy jde meditace, abyste dosáhli psychické a tělesné pohody. Jóga se pro vás stane samozřejmou součástí života, pokud jste natolik disciplinovaní, že se jí budete denně věnovat. Někdo pojme jógu, jako určitou filozofii jinému bude vyhovovat jen jako cvičení a protažení těla. Cvičením jógy, meditacemi a změnou jídelníčku změníte svůj životní styl od základů. Možná se vám změní i pohled na svět a vaše myšlení bude pozitivnější a vyrovnanější nebo se budete cítit plni energie.

Vybrat si můžete z několika druhů jógy. Přihlédněte ke své fyzické kondici a zdravotnímu stavu, než se rozhodnete, která jóga pro vás budete ta pravá.

Pro koho je klasická jóga pomalá a má raději dynamičtější cvičení může zvolit power jógu, nebo hot jógu.
žena a jóga

Pro začátečníky bude lepší alespoň pro prvních několik cvičení navštívit některé z center, kde se jóga vyučuje, abyste se naučili cviky správně provádět a hlavně správně dýchat. Správné dýchání je pro cvičení jógy jedním ze základních pravidel.

Někoho možná přivede změna životního stylu i k tak zásadním změnám, jako přechod od běžné stravy na vegetariánskou.

V tomto případě si, ale dobře zjistěte, co vlastně vegetariánství obnáší a zda jste skutečně rozhodnuti svůj jídelníček změnit od základu. Vegetariánství rozhodně není pro každého, kdo se pouze rozhodně, že nebude jíst maso.