Hobby

V Plzni se v potápěčských kurzech naučíte základům i pokročilým technikám

Abyste se mohli potápět pod hladinu i vy, měli byste být obeznámeni o základních pravidlech, která potápěči musí bezpodmínečně dodržovat.
želva a potápěč.jpg

Kurz potápění

Speciálních škol a instruktážních lekcí existuje mnoho, ovšem všechny mají jedno společné – poskytnout zájemcům základní teoretickou přípravu a praktické dovednosti včetně tzv. prvního zkušebního ponoru. V kurzech potápění Plzeň vás naučí, jak se pod vodou pohybovat, jak zacházet s tlakovým přístrojem, a jaké jsou bezpečnostní zásady pro potápění v českých vodách a v zahraničí, tedy především v moři.
potápění hluboko.jpg

Bez zdravotní prohlídky to nejde?

Povinné sice nejsou, ale každý ve svém vlastním zájmu by měl zvážit, zda lékaře za tímto účelem navštívit. Lékař především prověří, zda máte v pořádku srdeční rytmus. V zásadě je ovšem potápění sport velice bezpečný a do hlubin se mohou nořit i děti ve věku od 8 let. Potápět se mohou i senioři, pokud nemají závažné zdravotní problémy.

Hlavně žádnou paniku

Platnou zásadou je potápět se v poklidu. Většina lidí si tento způsob nakládání s volným časem volí jako relaxaci a tomu by se také potápění mělo přiblížit. Pracovní problémy nechte na břehu a pod hladinu je s sebou nevláčejte, mohou vám odvádět pozornost od reality a ovlivní to i vaše rozhodovací procesy.
skok potápěče.jpg

Klidně dýchejte a nezadržujte dech

Potápět se s přístrojem není šnorchlování. Přístrojové potápění vyžaduje klidný dech a pomalé, poklidné, nekřečovité pohyby. Veškerou techniku správného dýchání pod vodou se naučíte v základním kurzu. Další zásadou je nezadržovat při výstupu k hladině dech, mohlo by dojít k poškození plic vlivem přetlaku. Volné stabilní dýchání je základním předpokladem úspěšného potápění a na to se po celou dobu kurzu instruktoři zaměřují.