Dům a byt

Útulný domov

Každý z nás má přece jen jinou představu o tom, jak si zútulnit domov k vlastní spokojenosti, ale někdy se může stát, že je člověk docela v koncích s nápady a hodil by se mu názor někoho nezaujatého. Co dát tam na tu zeď, není moc bílá? A co ta polička, nehodilo by se tam ještě něco? A je ta záclona dobrá nebo by se hodila delší?

terasa u obýváku

Někdy se nám může stát i to, že máme docela dobrou představu o tom, co bychom měli dát tam či onam, ale přijdeme do obchodu a naráz se na nás vyvalí spousty zboží a my si neumíme vybrat.

Proto máme pro vás pár dobrých rad, jak si uspořádat myšlenky.

 Můžete si například napsat seznam toho, co vám v domácnosti chybí a co byste tam za žádnou cenu mít nechtěli. Tím si určíte, co se vám líbí a co ne.

Velice důležitou věc, na kterou bychom při výběru doplňků neměli zapomínat, jsou vaše oblíbené barvy, protože barvy jsou pohlazením pro oko a to začne při pohledu na oblíbenou barvu vysílat signály do mozku, kde jsou tyto signály zpracovány na pocity. Takže mezi prvními věcmi, nad kterými byste měli uvažovat při inovaci vašeho domova, by měla být barva či barvy, do kterých vaše doplňky bytu či domu budete ladit.

Abyste se doma cítili opravdu jako doma, je zapotřebí mít tam různé předměty ideálně fotografie, které vám připomenou krásné chvíle vašeho života. Nezapomeňte rámečky na fotky ladit do barev s ostatním interiérem.
tmavě modrá stěna

Další pozitivní věcí, která vám zútulní vnitřní prostředí vašeho domova, jsou určitě pokojové květiny. Ty vybírejte podle toho, jestli máte doma dostatek světla nebo spíše polostín, každá rostlina je totiž choulostivá na něco jiného, ale o správném výběru se zkuste poradit přímo v květinářství s odborníky. Zase nezapomeňte vybrat obal na květináč laděný v barvě vašeho pokoje.

A pokud už hledáte pouze maličkosti, dnes je jich na českém trhu nepřeberné množství, od obrázku, postaviček, svíček, nápisů, hodin, záclon, deček, prostírání, kořenek, plechovek až po košíky, vázy, sušené byliny, závěsné řetězy a mnoho jiného. Stačí se jen dívat kolem sebe a uvědomit si, co se líbí zrovna vám a v jaké barvě.

Teď jen zbývá zapřemýšlet, popř. si vzít papír a tužku a zformulovat si své představy do reálného výsledku. Ať se dílo podaří a vám se krásně a hlavně útulně bydlí.