Životní styl

Tipy pro učení se cizích jazyků

Ovládání cizí řeči se někomu může zdát dost složité. Někomu se to dokonce zdá jako nedosažitelný cíl. Je velmi pravděpodobné, že se snažíte učit metodami, které jsou již zastaralé a neefektivní. Možná tohle je právě ten důvod, proč vám cizí jazyky nelezou do hlavy, tak, jak byste si přáli.
anglické otázky

Jestliže jste si až do dnešního dne mysleli, že jsou k učení jazyků potřeba hodiny a hodiny vysedávání ve třídách, nebo je potřeba mechanického memorování frází, pak jste na velkém omylu. V našem dnešním článku se dozvíte spoustu způsobů a triků , díky kterým budou cizí jazyky mnohem zábavnější a hlavně efektivnější.

Nejlepší způsob, jak se naučit cizí jazyk je konverzace. Jestliže existuje nějaké tajemství, jak se cizí jazyk naučit, pak jsou to hodiny namáhavých rozhovorů s lidmi, kteří jej ovládají mnohem lépe než vy. Hodina konverzace (klidně i s korekcemi a slovníkem) je mnohem lepší, než sezení pět hodin ve třídě, kde se ve výsledku stejně nic moc nedozvíte.

V tomhle případě je vlastně úplně jedno, jak moc je vaše příručka kvalitní. S reálnou osobou prostě budete nuceni se snažit komunikovat. S živým člověkem je vše jiné.

Kromě toho byste měli začít se 100 nejčastějšími slovy. Ne všechna slova jsou si totiž rovna. Některé z nich navíc poskytují mnohem lepší návratnost než jiné.

Je naprostá zbytečnost začínat se slovy, které obsahují kuchyňské náčiní nebo členy rodiny. K čemu by vám něco takového bylo platné, když se ani nedokážete zeptat, kde se nachází toaleta nebo kde daný člověk žije?
anglické pozdravy

Důležité je také cvičit ve své hlavě. Výzvou je v nové řeči přemýšlet. Každý z nás vede ve své hlavě monology, které jsou vedeny v rodném jazyce. Můžete ale zkusit věty procvičovat ve vaší mysli. Věřte, že ve skutečnosti vede tento druh vizualizace k mnohem snazšímu rozhovoru v době, kdy na něj dojde.

Nejlepší bude, když si budete ve své hlavě přehrávat rozhovor, o kterém víte, že se může v budoucnu uskutečnit.