Životní styl

Jak nevařit pořád to samé?

Asi to znáte, každé dopoledne u plotny a jeden vlastně už pořádně neví, co udělat. Dochází nápady a inspirace a neustále dokola to samé je otrava, a navíc to pak jednomu už ani nechutná. Co s tím tedy udělat? Jednotlivá jídla je potřeba střídat, a to hned z několika důvodů. Nejde pouze o chuť a o to, jak máme něco často, nebo o to, jak je daná věc zdravá. Jednotlivé potraviny mohou mít vliv na naši psychiku, a pokud budeme mít vyváženou stravu, i naše mysl, duše a aura budou vyrovnanější.

hovězí guláš

První způsob, jak vymyslet, co budeme zase vařit je, že si rozdělíme pokrmy na bezmasá jídla a jídla s masem. Je dobré to nějakým způsobem střídat zhruba v poměru jedna ku jedné, což kupodivu v dnešní době neděláme, jsme převážně na maso, a to není dobře pro náš organismus ani pro všeobecnou náladu. Hodně masa totiž vyvolává agresi a potlačuje pozitivní emoce. Pokud tedy budete střídat dvě skupiny těchto jídel, jistě vás napadne spoustu právě bezmasých lahůdek.

Další jakousi podkapitolek bezmasých jídel jsou ta sladká. Těch by sice nemělo být v našem jídelníčku moc, ale tu a tam ovocné knedlíky podle receptu od babičky nejsou k zahození, zvlášť potom třeba přes léto. V tomto období pak stačí i k obědu třeba jen zeleninový salát. Konec konců i bramborový salát může být plnohodnotným chodem sám o sobě, v sezóně je pak velmi dobrý, pokud do něj zamícháte nakrájenou ředkvičku.
rajčatová polévka

Dalším způsobem, jak vymyslet co by bylo dobré uvařit je střídání jednotlivých druhů příloh. Omáčka, či maso se vám pak k příloze vybaví prakticky samo. Ke kaši patří řízek, ke knedlíku svíčková na smetaně, k nudlím kung-pao, a tak dále a tak dále, můžete zkusit třeba netradiční přílohy, jako hranolky, krokety, nebo noky, hned máte jistě v hlavě představu tří rozdílných obědů, a to stačilo pouze vyjmenovat přílohy.

Až si tedy nebudete vědět rady, vzpomeňte si na tyto způsoby!