Elektro

Jakou si koupit mikrovlnnou troubu?

Pokud se řekne kuchyně, okamžitě se vám vybaví linka, sporák, lednice a také mikrovlnná trouba. Poslední zmiňovaný elektrospotřebič je v českých domácností jako doma již minimálně po tři desetiletí a jedná se o jeden z nejpoužívanějších doplňků, které se v moderních kuchyních standardně vyskytují. Zároveň však jde o spotřebič, který kde se jednotlivé modely od sebe snad nemohou odlišovat více. Proto je také výběr ten správné mikrovlnné trouby složitější, než to bývá u jiných obdobných typů elektrospotřebičů.

kuchyňský spotřebič

Funkce

Největší rozdíl mezi jednotlivými typy je samozřejmě v oblasti funkcí. Zatímco ty nejlevnější modely dokáží maximálně ohřívat, ty nejdražší poskytují zajímavou plejádu možností, jak upravit potraviny, které do nich vložíte. Do jisté míry mikrovlnná trouba může dokonce nahradit i tu klasickou, jelikož v těch nejlepších druzích není problém upéct prakticky cokoliv, ovšem musí se to tam vlézt. Jednou věcí jsou funkce, druhou pak rozměry. V troubě sice můžete upéct kuře doslova dozlatova, ale pokud budete takto chtít upravit například bažanta, či jinou drůbež obdobné velikosti, do standardně velké trouby se vám rozhodně nevleze. Alespoň ne najednou. Pamatujte, že v tomto případě je každý centimetr navíc znát na ceně. I mikrovlnka, která sice příliš mnoho funkcí nemá, ale za to je poměrně velká, může stát více než její méně rozměrná kolegyně s mnoha možnostmi nastavení.
digitální mikrovlnka

Vzhled

Pochopitelně, že to nejdůležitější na mikrovlnných troubách není vzhled, ale když už si budete nějakou kupovat, neměli byste tento faktor vyloženě opomíjet. Design, ale i barva jsou i u elektrospotřebičů poměrně důležité vlastnosti, zvláště, chcete-li mít kuchyni dokonale sladěnou ve všech ohledech. Naštěstí se dnes již dají koupit trouby, které nejenže umí takřka vše, ale také i dobře vypadají. Díky tomu si můžete koupit nový přístroj, aniž byste nahlodali vizuální soulad, který vám v kuchyni panuje.