Elektro

Svícení s minimálními náklady

Cena elektrické energie strmě roste již dlouhá léta a budoucnost v tomto ohledu asi nepřinese nic nového. Proto je čím dál tím více lidí nuceno hledat úsporná opatření, která by opravdu fungovala. Není však nutné jít do extrémů a vypojit krom ledničky vše, co je na elektřinu. Jde to samozřejmě i jinak a daleko efektivněji. Navíc bez nutnosti se nějak omezovat. Stačí je nakoupit ve větším množství spořivé světelné zdroje. Na trhu jich je více než dost, ale toužíte-li po opravdové kvalitě, která vás nezklame, určitě si zvolte LED žárovky, respektive zářivky. Patří rozhodně k těm nejlepším.
přemýšlení osoby

Efektivita

Důvodem, proč jsou LED žárovky lepší, než konkurence tkví v efektivitě. Zatímco dnešní standardní světelné zdroje, které jsou mnoha obchodníky často lživě nazývané jako spořivé, vytvářejí krom světla také nemalé množství tepelné energie, LEDKY jsou v tomto směru mnohem lepší a generují z devadesáti pěti procent jen a pouze světlo. To nejenže znamená opravdovou úsporu, jelikož teplo také vyžaduje pro svou existenci elektřinu, ale také zvýšenou životnost. Jednoduše řečeno, rozpálená žárovka nevydrží ani náhodou tolik, co její chladná kolegyně.
žárovka na provazu
Vyšší cena
Nikoho by asi nemělo překvapit, že za úspornější zdroj světla také zaplatí více než za ten tradiční. Nové technologie něco stojí a tento případ není výjimkou. Nemusíte se však být, že se nedoplatíte. I když se cenově LED žárovky pohybují přeci jen trochu výše než ostatní zdroje světla, nejedná se o žádnou divočinu. Ty nejlevnější modely si koupíte za pár desítek korun, ale pokud budete chtít vyšší svítivost, bez příplatku to nepůjde. Stejně jako v jiných oborech, tak i zde se za kvalitu platí. Navíc, tato investice se vám během následujících měsíců a let bohatě vrátí. Berte to jako investici do spoření, akorát s mnohem vyšší úrokem. Navíc vzhledem vysoké životnosti nebude potřeba LED žárovky kupovat dalších x let.