Zboží

Diskuze s počítačovou technikou

Už padlo několik článků, které se snažily obhajovat veřejnou diskuzi na internetu. je jedním z nich. Nemůžeme zazlívat, že nepředkládá jistě zajímavé názory, nad kterými bychom se měli pozastavit, avšak krutá realita na těchto fórech nám nedá spát. Ocitnete se totiž pokaždé na místě, kde se dříve nebo později začne urážet a demagogovat. Jde jen o to, přepsat ostatní svou vlastní slohovou prací anebo vás lidé začnou označovat slovem „cringe“ a z toho poznáte, že jde o týpky v rozmezí 12-15 let, kteří si myslí, jak mají hluboký charakter.
zpětná vazba
Veřejná diskuze je nutná, ale se skutečnými lidmi. Jakákoliv diskuze na internetu je předem odsouzena k neúspěchu a nemá žádné hodnoty – tedy ve většině případech. Pokud narazíte na diskuzi opravdu vzdělaných lidí (což je málokdy), tak se můžete něčemu přiučit, zhlédnout jiné názorové proudy a seznámit se s jednotlivými argumenty pro a proti. Valná většina lidí si však vezme to, co jim sedí do krámu a odeberou se někde na fórum, aby měli další munici do přestřelky. Mít názor neznamená mít správný názor. Mít názor neznamená plnit občanskou povinnost. I názor může být naprostá hloupost a tím, že podporujeme diverzitu pravd, jenom posilujeme trend, který se rozmohl posledních let. „Není to pravda, ale mohla by být“. „To je můj názor“. „Na každém šplochu pravdy trochu“. K tomu poslednímu – ano, ale pokud se jedná o nějaký drb na vesnici, určitě se to nedá uplatnit na vědecky potvrzený fakt, který ještě nikdo nevyvrátil. Dokud není vyvrácen, tak je to prostě fakt a pravda.
dřevění panáčci

Lidí s názorem přibývá, ale pravdy ubývá

Často se uzavíráme na internetu do bublin, kde lidé stejného smýšlení podporují naše vlastní názory, zatímco se distancujeme od těch, kteří ho zpochybňují. Stává se tak, že již vesnický pablb není vystaven kritice, když řekne, že celý svět je spiknutí a chemtrails jsou skutečné. Ale právě naopak je podporován stejnou skupinou pablbů. To je jenom jeden z negativních efektů, které má diskutování na internetu. Ale když je diskuze veřejná někde v domě nebo ve škole, najednou jsou všichni ticho.