Web

Snižte svou hmotnost

S obezitou se v dnešních dnech potýká stále více lidí. Zatímco ještě před dvěma třemi dekádami se jednalo o docela ojedinělá jev, dnes je situace výrazně odlišnější. Lidé s velkou nadváhou jsou dnes naprostým standardem, což samozřejmě nesvědčí o ničem pozitivním. Takovýto jedince totiž mnohdy trpí různými chronickými onemocněními, jež mohou být nejen nepříjemná, ale rovněž je i ohrožovat na životě. Jediným známým receptem, jak se s těmito chorobami nadobro vypořádat, je zhubnout, a to většinou radikálně.

Koktejly

Hlavní je však vědět, o kolik by to mělo být. K tomuto účelu se používá výpočet bmi vzorec, jenž je v mnoha ohledech daleko přesnější než pouhopouhé vážení. Zohledňuje totiž nejen samotnou hmotnost, ale rovněž ve svých výpočtech počítá i s výškou postavy, respektive věkem a pohlavím.

Zelenina jako základ

Aby člověk mohl začít hubnout, musí mít vyšší výdej kalorií než zisk. K tomu se dá dopracovat hlavně změnou jídelníčku. Ta je většinou nezbytná hlavně u lidí, kteří trpí opravdu morbidní obezitou. Základem je vynechat sladké pokrmy, respektive tučná či přesolená jídla. Naopak se doporučuje konzumovat čerstvou zeleninu, a to prakticky v jakémkoliv množství. Jedná se totiž o bez kalorickou stravu, která navíc jako bonus obsahuje široké spektrum vitamínů, potažmo minerálů. Samozřejmě, že člověk by se neměl živit pouze zeleninou, ale do svého jídelníčku může zahrnout i maso. Ovšem mělo by to být maso netučné.

Meloun

Pomocná poradna

Problémy s příliš velkou váhou má dnes skutečně široké spektrum lidí, takže není divu, že vznikají i různé profesionální online poradny, které tento druh potíží řeší, alespoň tedy v rámci možností. Nejedná se samozřejmě o plnohodnotnou alternativu lékařského vyšetření, nicméně i takto je možné získat celou řadu cenných rad, které může člověk s potížemi s nadváhou zužitkovat, aniž by musel vyhledat odbornou pomoc.