Finance

Kdy oceníte povolání elektrikáře

Elektrikář je velmi zodpovědné povolání, bez něhož se prakticky neobejde žádná rodina.

Rekonstrukce bytu

Elektrikáře v Praze 8 technologie-budov.cz si do bytu můžete pozvat například kvůli rekonstrukci elektrických rozvodů. Třeba tehdy, jestliže jste zakoupili nebo zdědili byt v původním stavu, kde jsou ještě stále v provozu hliníkové kabely. Hliník má omezenou životnost a v některých bytech jsou rozvody již v žalostném stavu a vyžadují okamžitý zásah. Uvědomte si, že se jedná mnohdy o elektroinstalaci starou více než padesát let.

elektrikář u rozvaděče

Koupě rekreační chaty

Zakoupili jste rekreační nemovitost a stav elektroinstalace se vám zdá podezřelý? Pak neváhejte kontaktovat elektrikáře, aby posoudil, co je zapotřebí podniknout a zajistit. Můžete se dohodnout na částečné rekonstrukci např. zásuvkových okruhů, můžete požádat o některé nové rozvody v místnostech, kde dosud není elektřina zavedena, součástí prací může být výměna stávajícího rozvaděče atp. Elektrikář prověří i stav osvětlení a případně spotřebičů, které v chatách bývají v letních měsících v provozu, jako jsou cirkulárky a řetězové pily, vrtačky, brusky, sekačky na trávu, křovinořezy či plotové nůžky.

elektrikář při práci

Výstavba garáže svépomocí

Někteří lidé zvládají provádět stavební práce svépomocí. Pozvou si jen pár kamarádů a společně zvládnou postavit třeba garáž z pórobetonových tvárnic. Pokud není podsklepená, stačí k tomu mít připravenou základovou desku vyrovnanou do roviny a pak už můžete začít s výstavbou. Důležité je správně vyměřit rozměry pro garážová vrata, případně pro vsazení oken, a promyslet řešení stropních překladů a střešní krytiny. Pokud vám půjde práce od ruky, za dva týdny máte hrubou stavbu hotovou. Pak přichází na řadu elektroinstalace – zásuvky a osvětlení, elektrické otevírání vrat, případně alarm, kamerový systém, pohybová čidla atp. Tyto práce již svěřte odborníkům s patřičným certifikátem a oprávněním.