Životní styl

Zapracujte na své postavě!


Mnoho lidí touží po změně, chce zhubnout nebo zpevnit postavu, nedokážou se však odhodlat k jakékoliv změně ve svém životě, bez které to ovšem nejde. Mnohdy si však představujeme, že k tomu, abychom změnili naší figuru, je potřeba jíst jen zeleninu a chodit každý večer do posilovny. Pokud vás tato představa děsí, pak vězte, že bez změn ve vašem životě to nepůjde, ovšem můžete na to jít zlehka a postupně. Přidávat krok za krokem drobné změny a uvidíte, že často i maličkost může udělat velké výsledky!
ingredience v miskách


Pokud jde o vaši stravu, je samozřejmě důležité minimalizovat množství cukru a tuku, které přijímáte. Strava je pro úbytek hmotnosti zásadní. Zkuste na to jít tedy postupně. Nejprve třeba zkuste přestat zcela pít sladké nápoje, pijte čistou vodu, do kávy a čaje si zkuste postupně snižovat množství cukru, až zjistíte, že ho nepotřebujete. Případně si pořiďte nějakou zdravou alternativu cukru. Pokud si bez sladkosti neumíte představit den, můžete si zdravější alternativu připravit doma – na internetu například najdete spoustu dezertů, které můžete vyrobit z pomocí banánu, který dortíček osladí, ovesných vloček nebo jiné, než bílé mouky. Skvělou alternativou je zmrzlina, kterou si můžete jednoduše vyrobit s pomocí mixéru z banánu a mraženého ovoce. Pokud je pro vás nepředstavitelné, že byste si svoje oblíbené dobroty zcela odepřela, nastavte si alespoň určitá pravidla. Například, že budete přes týden jíst zdravě a o víkendu si budete moct dopřát vydatný oběd i s dezertem. Jestliže budete mít vidinu toho, že si už „brzy“ dopřejete to, na co máte chuť, tím spíš se přes týden dokážete udržet na uzdě.
běžící vietnamka


Bez pohybu to nepůjde!


Určitě je potřeba zařadit i nějaký druh pohybu. Nemusíte jít hned do fitka nebo běhat. Skvělou pohybovou aktivitou je chůze, která je tělu přirozená. Pokud je to možné, choďte do práce/školy pěšky, případně vystupte z MHD o zastávku dřív. Vyhýbejte se výtahu a zkuste co nejvíc schodů našlapat. Můžete si do mobilu stáhnout nějakou aplikaci, která vám vaši denní pohybovou aktivitu vyhodnotí, změří počet kroků, bude vás to motivovat. Jestliže máte psa nebo děti, máte o důvod víc, proč se pohybu věnovat. Zapojte rodinu a nastavte si pravidelně buď procházky nebo vyjížďky na kole či bruslích. Pokud máte doma rotoped, běhací pás nebo krosový trenažér, k jeho používání vás určitě bude motivovat nějaký dobrý seriál, který můžete při tréninku sledovat! Nebo se zkuste domluvit s kamarádkou a pracujte na sobě společně. Zkuste si vést deníček, abyste si mohly společně vyhodnotit, jak jste si přes týden vedly, ať už v jídle nebo pohybu! Můžete se tak motivovat vzájemně, když to dokáže ona, vy taky! Motivace je obecně důležitá, zkuste si tedy vymyslet nějakou odměnu, kterou si dopřejete, až splníte nějaký svůj cíl, například shodíte pět kilo!