Životní styl

Věnujte čas svému partnerovi

Pokud jste ve fázi, kdy si uvědomujete, že jako partneři už moc dobře nefungujete, je dobré s tím něco udělat, než bude pozdě. Jestliže máte doma malé děti, je jasné, že moc času nezbývá. Když se k tomu přičte práce, péče o domácnost, další povinnosti, mnohdy nedostatek finančních prostředků a hlídání, může to být problém. Vždy však záleží jen na vašem přístupu a ochotě trávit společně čas, vždy to jde nějak vymyslet. Udělejte si pro sebe čas a pracujte na svém vztahu, aby vám to klapalo !
prostřeno pro miláčka
Pokud máte hlídání a volné finance, pak máte vyhráno, můžete si dál vymyslet prakticky cokoliv. Jestliže chcete do manželství vrátit jiskru, je dobré přijít s něčím novým. Můžete si třeba najít společný nový koníček, ať už jde o sport nebo něco z umělecké sféry či výuku jazyků. Kombinace spojení společně stráveného času a věnování se tomu, co vás baví, pro vás bude skvělý přínos. Kromě toho budete mít nové téma k probírání. Pokud rádi cestujete a máte na to peníze a hlídání, vyražte si občas na prodloužený víkend! Opustit stereotyp a domácnost váš vztah neuvěřitelně nabije. Někdy však stačí vyrazit jen na večeři, možná budete překvapení, jak skvěle si ještě dokážete popovídat, když na to máte čas a klid.
Možná namítnete, že kdybyste měli peníze, hned by to bylo zajímavější. To možná ano, ale jen o tom to není. Jde hlavně o váš zájem trávit čas společně. Jestliže nemáte čas nebo peníze nazbyt, můžete strávit příjemně čas i doma. Pokud máte tendenci doma večer padnout automaticky k televizi, je dobrá varianta nastavit si určitá pravidla.
podzim ve večerním slunci
Například zvolit konkrétní den v týdnu, kdy se budete věnovat jenom sobě a nebudete zapínat televizi ani mobily. Podstatné je, abyste v klidu poseděli, popovídali si. Pokud je to pro vás zajímavé, můžete si třeba udělat večer s deskovými hrami, zahrát si karty. Pro oživení je třeba zajímavé udělat si promítání starých fotek ze začátku vztahu. Další možností je třeba sednout s tužkou k papíru a společně si sepsat, co na tom druhém máme rádi, proč si ho vážíme, co se nám líbí na našem partnerství. Pokud máte pocit, že váš vztah je už stereotypní, pak vám toto i může pomoct si uvědomit, proč je pro vás partner důležitý, jaké jsou jeho kvality a v čem je pro vás vztah přínosem.