Business

Nejšílenější nákupy


Někdy je až s podivem, co všechno se dá koupit/prodat a nejvíce zarážející je kolikrát celková suma. V následujícím seznamu často figurují celebrity a to jak na straně kupců, tak v případě zpeněžení něčeho, čeho se dotkly. Ale teď už k seznamu.
panáček podnikatel.jpg
Co byste si koupily Vy?
Začněme luxusními věcmi, za které utratili nějakou tu korunu milionáři.
·         Replika Titaniku – 500 milionů dolarů – Hodně bohatých osobností vlastní loďku či luxusní jachtu. Australský businessman si ale nechal postavit repliku Titaniku s jedinou výjimkou a tou je dostatek záchranných člunů na palubě!
·         Jediná autentická fotografie, na které je Billy the Kid – 2,3 miliony dolarů – Dalšímu milovníku historie už napodobenina nestačila. Raději si zakoupil autentickou fotografii zbojníka z divokého západu Billyho za v přepočtu 51 milionů korun.
·         Mrtvola žralok tygřího zakonzervovaná v nádrži alkoholu a formaldehydu – 10 milionů dolarů
·         Sbírka aut – 5 miliard dolarů – Takovou sbírku si zařídil sultán v Bruneji.
·         Zlatý toaletní papír – 1,3 milionu dolarů – Takto se rozhodl zkrášlit si svoji koupelnu jeden movitý Australan. Papír byl vyroben na zakázku a pouze jedna jediná role.
Jak táhnou kupce předměty, kterých se dotkly celebrity?
·         Toast nakousnutý od Justina Timberlakea – 1 000 dolarů – Kousek nakousnutého toastu stál fanynku okolo 22 tisíc korun.
·         Těhotenský test použitý Britney Spears – 5 000 dolarů – Možná se Vám zdá 111 tisíc korun za použitý těhotenský test trochu hodně, ale pozor! Byl pozitivní…
·         Šaty Marilyn Monroe – 4,6 milionu dolarů
·         Rentgenový snímek hrudníku Marilyn Monroe – 45 000 dolarů – Snímek byl pořízen v roce 1954 a zakoupen neznámým kupcem-fanouškem.
·         Použitý kapesník Scarlett Johanson – 5 300 dolarů – Tenhle výhodný nákup se uskutečnil v roce 2008. Nynější vlastník kapesníku je neznámý.
socha svobody na mincích.jpg
Co všechno se dá prodat?
·         Imaginární přítel – 3 000 dolarů – V Británii se jeden člověk rozhodl prodat svého dlouholetého imaginárního přítele Jona a dostal za něj docela slušnou cenu. Jak tohoto nákupu využil šťastný kupec, je záhadou.
·         Sýrový sendvič údajně zpodobňující Pannu Marii – 28 000 dolarů – Kupec si pro tento „úkaz“ navíc osobně zaletěl na Floridu.
Toto je samozřejmě jen malá ochutnávka toho, jaké šílené a drahé nákupy byly kdy udělány. Podobných zvláštností je určitě více, a když budete chvíli hledat, určitě najdete.