Finance

Nebankovní hypotéka? Fenomén v oblasti financování Vašeho bydlení

Vysnili jste si Váš vlastní rodinný dům nebo se vidíte ve vlastním bytě přesně podle Vašeho gusta a vkusu? Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří mají na účtu volné miliony, pak budete muset řešit otázku financování Vašeho vysněného bydlení úvěrem, respektive hypotékou. Jistě budete důmyslně rozmýšlet, jaký hypoteční úvěr zvolit, aby byl co nejméně zatížil Váš rodinný rozpočet a přitom byl dostatečně vysoký pro Vaše potřeby. Dříve bylo pro financování vlastního bydlení možno využít pouze státní nebo klasickou bankovní hypotéku. Ovšem kdo někdy zkoušel žádat banku o hypotéku, nebo má někoho takového v okolí, pak ví, co za martyrium to může být. Pro získání bankovní hypotéky musí žadatelé splňovat několik přísných kritérií, což jí v dnešní turbulentní době znepřístupňuje pro celou řadu uchazečů, a vyřizování se navíc může táhnout i několik měsíců. Těmto klikatým, trnitým cestám za vysněným bydlením je však konec. Do popředí se totiž dostává fenomén dnešní doby – nebankovní hypotéky!

Hypotéka dům

Nebankovní hypotéky se vyznačují několika základními výhodami, mezi které patří bezpečnost úvěru, snadné vyřízení, bezplatné poradenství a výhodné podmínky. Abyste získali nebankovní hypotéku, nemusíte předkládat tolik dokumentů a potvrzení, jako je tomu u klasické bankovní hypotéky. Nepotřebujete dokládat dostatečně vysoký příjem, nemusíte předkládat smlouvu od svého zaměstnavatele ani jiné podobné dokumenty a listiny. Dokonce ani nevadí, pokud máte exekuci na nemovitost nebo jste uvedeni v registru dlužníků. Nebankovní hypotéka je díky tomuto všemu mnohem dostupnější a dosáhne na ní daleko více žadatelů.

Hypotéka - Approved

Jak již sám název napovídá, úvěr Vám nebude půjčovat banka, která si Vás tak říkajíc proklepne naprosto do detailu, nýbrž nebankovní finanční instituce, které jsou ve vyřizování úvěru mnohem rychlejší. Vyřízení tak trvá podstatně kratší dobu. Nespornou výhodou navíc je, že finance můžete využít nejen na koupi či rekonstrukci nemovitosti, ale rovněž i na vyplacení exekuce či zástavy. Pokud se i Vám líbí představa, zajistit si rychlé financování Vašeho vysněného domu či bytu bez nahlížení do registru, bez prokazování příjmu a bez žádných poplatků předem, pak je nebankovní hypotéka právě pro Vás!