Dům a byt

Malé koupelny, je pro ně vhodnější vana nebo sprchový kout?

Pokud bychom chtěli vlastnit komfortní koupelnu, ve které bychom rádi trávili čas, určitě bychom v ni měli mít vanu i sprchový kout. O tom však můžeme jen snít, zvláště pokud jsme majitelem bytu, v nichž jsou často velmi malé koupelny. A tak nám nezbývá nic jiného jen se rozhodnout pouze pro jednu z těchto dvou variant. Každá volba má svá pro i proti, o tomto všem si řekneme více, abychom vám usnadnili vaše rozhodování. I malé koupelny mají své kouzlo a s troškou snahy víte vykouzlit příjemnou a funkční místnost.

malá koupelna

I malé koupelny mohou mít vanu

Majitelé panelákových koupelen vědí o malých koupelnách své. V tom malém prostoru musí přímo čarovat, aby se tam vešlo vše potřebné, co ve správné koupelně má být. Jejich první a nejdůležitější otázkou je, zda si do ní zvolí sprchový kout, který ušetří spoustu potřebného místa nebo raději vanu, která sice zabere hodně prostoru, ale ten pocit luxusu při koupání jim možná stojí za to.

Z hlediska prostoru je jistě úspornější sprchový kout. Dostat je v různých tvarech, vyrábějí se kulaté, čtvercové, rohové, obdélníkové. Pro malé koupelny jsou nejvhodnější vaničky s klasickým rozměrem 75×75 cm. Bývají různých hloubek, nejprodávanější jsou ty 2,5 až 4 cm. Pokud se však chcete řídit nejnovějšími trendy zvolte si sprchový kout bez vaničky pouze s odtokem pomocí bočního žlábku. K velkým plusem sprchových koutů je i fakt, že samotné sprchování je pro naše tělo zdravější, mnohem osvěžující a blahodárně působí na uvolnění celého těla. A nezapomínejme i na fakt, že utratíme mnohem menší množství vody než při koupání.

bílá koupelna

Pokud jste milovníkem dlouhých teplých lázní nezoufejte. Už dávno neplatí fakt, že do malých koupelen patří jen sprchový kout. V dnešní době se najdou vany vhodné i do malého prostoru, které jsou o něco kratší nebo tvarově zúžené, a tak se snadněji přizpůsobí i malým koupelnám. Stačí si k nim přimontovat ještě zástěnu a můžete se v nich i pohodlně sprchovat.

Kvalitní vany a sprchové kouty i pro malé koupelny najdete na webové stránce https://www.sconto.cz/.