Business

Do odpadu není vidět, ale může být cítit

Vůně nebo zápach

Když se někoho zeptáte, a třeba i malých dětí, jak od sebe rozeznají vůni a zápach, nebudou vám schopni exaktně rozumově odpovědět a odkážou vás na subjektivní pocit. Co nám voní, je nám příjemné a vzrušující, navozuje to pocit pohody a veškerého pozitivního dění, a co zapáchá, od toho se odvracíme s nezájmem.

instalatérský hasák

Stěží si budete libovat i v zápachu, který se line z toalety a z kanalizačního či odpadového potrubí. Pokaždé je to důvodem k zásahu a k jeho eliminaci. A že do odpadu nevidíte, ale můžete ho cítit Kanalizace instalatéři, je v jistém slova smyslu i výhodou, protože nám zjevně signalizuje hrozící problém.

Ucpat odpady v bytě není vůbec žádný problém, postačí do nich vhazovat delší dobu to, co tam nepatří, anebo je ponechat svému osudu a zanedbávat preventivní čištění.

instalatér u pisoirů

Prevence – odpady se v domácnosti doporučuje čas od času podrobit preventivnímu čištění, i když zrovna zdánlivě všechno funguje a žádný problém není zjevný. Pořiďte si domů hydroxid sodný, není drahý a vyplácí se jednou za měsíc propláchnout trubky alespoň malou dávkou této účinné chemikálie.

Když na prevenci není čas nebo nálada – každý z nás ale není tak důsledný, že by neustále myslel na tisíc věcí, navíc je tu život komplikován mnoha různými nařízeními ze strany úřadů, a mnohdy nám život komplikují mezilidské vztahy na různých úrovních, tak zkrátka nemáme náladu se zrovna zabývat sypáním hydroxidu sodného do koupelnového umyvadla. Vnitřek potrubí však nezajímá naše nálada a problémy, tam si bakterie žijí svým životem, množí se a stravují organickými zbytky, a pokud je jich příliš, jednoduše se to projeví zápachem a později i neprůchodnou zátkou. A tam, kde již nepomůže ani gumový zvon a silnější dávka chemikálie, musí nastoupit mechanické čištění tlakovou vodou nebo frézovací hlavou. Naštěstí jsou v takových situacích na telefonu instalatéři, kteří mohou přijet i o víkendu nebo v nočních hodinách, pokud je nutné provést rychlý zásah.