Hobby

Bobtail kurilský

Mezi nejvýznamnější hobby určitě patří chov zvířat. Je to krásný koníček, protože odměnou je člověku přátelský vztah se zvířetem.

Znáte bobtaila? Mnozí z Vás zřejmě řeknou, že se jedná o velmi staré psí anglické plemeno. Říká se mu také staroanglický ovčák. Ovšem my máme na mysli jiného bobtaila.
bobtail ve výběhu

Bobtail je také označení pro několik kočičích ras. Například bobtail japonský, bobtail americký, nebo bobtail kurilský.

 

Jedná se o velmi oblíbené chovatelské plemeno. Je to přírodní nevyšlechtěná rasa, takže netrpí genetickými deformacemi a nemocemi.

Zepředu vypadá jako divoký rys. Zezadu trochu jako králíček s kraťoučkým huňatým ocáskem. Tato divoká kočka pochází z Ruska. Miluje vodu, živila se lvem ryb a tomu vděčí za to, že přišla v průběhu vývoje o dlouhý ocásek. Ten jí prostě postupně omrzal.
koťata bobtaila

Tyto roztomilé šelmičky žily na Kurilských ostrovech, aniž by si jich kdokoli všímal a tak to bylo až do roku 1950. Trvalo dalších třicet let, než si tato kočička našla cestu k chovatelům.

Kurilský bobtail se chová v krátkosrsté i dlouhosrsté variantě. Je velmi oblíbená díky své skvělé povaze a nenáročnému chovu.

 

Vyrovnané a oblíbené kočky

Jsou to vyrovnané kočky, které nejsou agresivní, jsou společenští, mazliví a přítulní. Nevadí jim soužití s kočkami jiných ras a stejně dobře vycházejí také se psy. Dobře vychází dokonce i s dětmi, což se rozhodně zdaleka nedá říci o ostatních kočkách.

Bobtailovi zůstala láska k vodě, což u koček rozhodně není obvyklé. Uděláte jí velkou radost, když jí toto povyražení občas dopřejete v podobě lavoru plného vody. Dokonce nepohrdne ani hračkami. Tyto kočičky dokáží dokonce i aportovat.
bobtail kurilský

Jsou velmi nenáročné, jediné, co opravdu potřebují je kvalitní strava, ale to se týká všech plemen.

Pokud Vás toto plemeno zaujalo, určitě se s nimi můžete blíže seznámit na nějaké nejbližší výstavě koček.